WEB analitika

Internetinių svetainių analitika

Kam reikalinga web analitika?

Web analitika - tai būdas kontroliuoti procesus Jūsų internetiniame puslapyje. Tinklapio analitika leidžia įvertinti web resurso efektyvumą ir pagerinti jo funkcionalumą – padidinti vartotojų ir pardavimų kiekį. Tokiu būdų web analizavimas virsta metodų ir priemonių rinkiniu, kuris padeda identifikuoti problemas ir įvertinti svetainės funkcionalumą. Web analitika tai ne tik teorinis pagrindas, tai taip pat priemonės, kuriomis siekiama gerinti išteklių rinkinį.

Web analitikos pagrindiniai principai:

Judėjimas į priekį. Naujausių technologijų naudojamumas, tobulinimai. Judrus valdymas - pagrindinių veiksnių, darančių įtaką verslo procesams, nustatymas ir vidinio potencialo atskleidimas. Analitika leidžia Jums kurti ir tobulinti svetainės išteklius, reorganizuoti jo veikimą ir pašalinti funkcionalumo defektus, įskaitant optimizavimo raktažodžius, pokyčius dizaine ir turinyje. Visa tai reikalinga tam, kad žinotume, kur nukreipti pajėgas – ką keisti ir redaguoti svetainėje.

Web analitika atsako į daugybė klausimų, kurie gali atsirasti kaip pas naujokus, taip ir pas tuos, kurie internetinėje erdvėje jau ne pirmus metus. Dažniausiai yra nustatoma: Koks yra web puslapio usability iš vartotojo pusės, Lankymo statistikos analizavimas, įskaitant visą lankytojo veiklą: kur ir kaip vartotojas ateina, kaip ilgai būna svetainėje, kurios puslapius aplankė bei pateikiama bendro trafiko analizė.

Ką sužinome po web analitikos atlikimo?

Bendra statistika: vartotojų kiekis svetainėje, jų peržiūrėti puslapiai, naujų vartotojų skaičius, iš kokių šalių yra vartotojai, social-demografinių charakteristikų nustatymas.
Vartotojų šaltiniai: iš kur atėjo vartotojai (trafiko vertinimas – paieškos, tiesioginis, reklaminis), statistika pagal raktinius žodžius, pagal kurios vartotojai atėjo iš paieškos sistemų.
Apsilankymų įvertinimas: kokie puslapiai svetainėje yra populiarūs (puslapiai, kurios daugiausiai aplano vartotojai ir kuriose daugiausiai praleidžia laiko), atmetimo rodyklio nustatymas, peržiūros gylis.
Tikslinė auditorija: kiek vartotojų atliko reikiama tranzakciją (pvz: atliko užsakymą ar pasirašė į naujienlaiškio gavimą), Web resurso bendros auditorijos įvertinimas, Techniniai parametrai
Indeksuoti puslapiai: kokie puslapiai yra indeksuoti paieškos robotų, indeksacijos klaidos.
Techninės problemos: blogos nuorodos (nuorodos, kurios veda į neegzistuojančius puslapius internete).

Web analitika
Pav. Web analitika

Kokia nauda?

  • Pagerina svetainės matomumą paieškos sistemose
  • Pilna indeksacija naudingų puslapių, kuria atlieka paieškos sitemų robotai
  • Paieškos trafiko padidinimas iki 40%
  • Pozicijų augimas pagal raktinius žodžius Google ir Ya paieškos sistemose
  • Svetainės patogumo (angl. Usability) pagerinimas ir atmetimo rodyklio procento sumažėjimas

Norite sužinoti daugiau?

+(370) 606-56037
El. pastas

Pasidalinti: